#31 2013-01-16 17:04:13

Do smazne kotleciki

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

Przepraszam..chodzi oczywiscie o przepisy. M.

#32 2013-03-30 14:44:34

przepis

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

potrawa napisał:

Co można jeść....

    * PIECZYWO

bułka paryska, grahamka, pszenne jasne lub razowe, chleb chrupki, pumpernikiel.

    * MAKARONY

sporządzane z małą ilością jaj.

    * MĄKA

pszenna, pytlowa, razowa, ziemniaczana, kukurydziana, ryżowa.

    * KASZA

jęczmienna, ryż, płatki owsiane, kasza manna, płatki kukurydziane, gryczana.

    * MLEKO

świeże, jogurt bez cukru, kefir, przetwory z mleka, odtłuszczone 0,5%, 0,1%, ew. 1,5%.

    * SERY

chude twarogowe, homogenizowane, topiony i żółty ser w ograniczonych ilościach.

    * JAJA

1-2 tygodniowo, żółtka ograniczać, jaja gotowane.

    * MIĘSO

chude, cielęcina, wołowina, chuda wieprzowina, drób(gotowane), kura, kurczę, perliczka, indyk, gołąb.

    * PODROBY

płucka, serca, wątroba, móżdżek ograniczamy.

    * RYBY

chude: dorsz, szczupak, pstrąg, karaś, karmazyn, lin(gotowany), leszcz, sandacz.

    * WĘDLINY

chuda szynka, polędwica, parówki chude.

    * MASŁO

świeże, ale nie za dużo.

    * ŚMIETANA

z małą zawartością tłuszczu w ograniczonych ilościach.

    * INNE TŁUSZCZE

masło roślinne: ograniczone ilości, oleje roślinne (sojowy, słonecznikowy, arachidowy).

    * ZIEMNIAKI

gotowane, pieczone w łupinkach, puree.

    * WARZYWA I OWOCE

kalafiory, kapusta, brukselka, pomidory, owoce jagodowe, cytrusowe, owoce dzikiej róży, jabłka, marchew, dynia, sałata zielona, fasola szparagowa, papryka, ogórki, rzodkiew, szczypior, seler, cebula, arbuz, wiśnie...(nie za dużo owoców).

    * SŁODYCZE

krakersy bez cukru, herbatniki bez cukru.

    * PRZYPRAWY

cynamon, gożdziki, skórka cytrynowa, pomarańczowa, sok z cytryny.:)

#33 2013-03-30 14:45:17

przepis 2

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

potrawa napisał:

A czego nie wolno jeść ?...oj sporo


Cukier, miód, sztuczne środki słodzące, ciasta, czekolada, chałwa, sękacz, cukierki, lody, dżemy, konfitury, soki owocowe, mleko pełne, śmietana, tłuste żółte sery, napoje słodzone z dodatkiem pełnego mleka - jogurty, tłuste mięsa, baranina, kiełbasy wieprzowe, salceson, parówki, kiszka, słonina, boczek, smalec, nerki, płuca, owoce morza, gęsi, kaczki, majonez, frytki, chipsy, ziemniaki smażone owoce w cukrze i kandyzowane, owoce suszone, orzechy, napoje alkoholowe, konserwowane owoce, galaretki, kisiel i budyń z cukrem, owoce o dużej zawartości cukru - banany, winogrona, gęste, tłuste i zawiesiste zupy, zaprawiane zasmażkami, śmietaną, ostre przyprawy - ocet musztarda, papryka, mocna herbata i kawa w większych ilościach.

#34 2013-06-18 10:04:14

cherycherylady

Użytkownik zarejestrowany

Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 2

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

Ostatnio szukałam sobie w internecie jakichś prostych przekąsek dla cukrzyków i znalazłam przepis na tosty z mozzarellą, pomidorem, bazylią, szynką i oliwą z oliwek. No i oczywiście pieczywo. Myślicie, że bez problemu mogę zjeść coś takiego?

Offline

#35 2014-02-01 22:05:08

UWAGA BO WIRUS

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

cherycherylady napisał:

Ostatnio szukałam sobie w internecie jakichś prostych przekąsek dla cukrzyków i znalazłam przepis na tosty z mozzarellą, pomidorem, bazylią, szynką i oliwą z oliwek. No i oczywiście pieczywo. Myślicie, że bez problemu mogę zjeść coś takiego?

POD TYM LINKIEM JEST WIRUS! *****

#36 2014-02-19 17:36:14

białko

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

nie znam  się na cukrzycy. ale ja mam alergie i nietolerancję białka kazeiny tzn. nie trawię bo nie mam enzymów dlatego zero mleka i nabiału do końca życia.
moja dieta to też produkty bez gluteny czyli kasza gryczana i  jaglana na śniadanie. świadomość że mogę żyć a nie umierać sprawiła że zaczynam uwielbiać kaszę.
do tego jeszcze powidła śliwki węgierki z mojego sadu bez chemii bez cukry rafinowanego albo na wytrawnie z gotowanymi warzywami - pomidory, papryka, kiszony ogórek. niestety musisz chyba że chcesz ciągle być u lekarza na ostrym dyżurze.  pozdrawiam.  Maria.

#37 2015-08-30 19:29:20

dieta

Gość

Re: CUKRZYCA- co można, a czego nie można jeść

potrawa napisał:

Co można jeść....

    * PIECZYWO

bułka paryska, grahamka, pszenne jasne lub razowe, chleb chrupki, pumpernikiel.

    * MAKARONY

sporządzane z małą ilością jaj.

    * MĄKA

pszenna, pytlowa, razowa, ziemniaczana, kukurydziana, ryżowa.

    * KASZA

jęczmienna, ryż, płatki owsiane, kasza manna, płatki kukurydziane, gryczana.

    * MLEKO

świeże, jogurt bez cukru, kefir, przetwory z mleka, odtłuszczone 0,5%, 0,1%, ew. 1,5%.

    * SERY

chude twarogowe, homogenizowane, topiony i żółty ser w ograniczonych ilościach.

    * JAJA

1-2 tygodniowo, żółtka ograniczać, jaja gotowane.

    * MIĘSO

chude, cielęcina, wołowina, chuda wieprzowina, drób(gotowane), kura, kurczę, perliczka, indyk, gołąb.

    * PODROBY

płucka, serca, wątroba, móżdżek ograniczamy.

    * RYBY

chude: dorsz, szczupak, pstrąg, karaś, karmazyn, lin(gotowany), leszcz, sandacz.

    * WĘDLINY

chuda szynka, polędwica, parówki chude.

    * MASŁO

świeże, ale nie za dużo.

    * ŚMIETANA

z małą zawartością tłuszczu w ograniczonych ilościach.

    * INNE TŁUSZCZE

masło roślinne: ograniczone ilości, oleje roślinne (sojowy, słonecznikowy, arachidowy).

    * ZIEMNIAKI

gotowane, pieczone w łupinkach, puree.

    * WARZYWA I OWOCE

kalafiory, kapusta, brukselka, pomidory, owoce jagodowe, cytrusowe, owoce dzikiej róży, jabłka, marchew, dynia, sałata zielona, fasola szparagowa, papryka, ogórki, rzodkiew, szczypior, seler, cebula, arbuz, wiśnie...(nie za dużo owoców).

    * SŁODYCZE

krakersy bez cukru, herbatniki bez cukru.

    * PRZYPRAWY

cynamon, gożdziki, skórka cytrynowa, pomarańczowa, sok z cytryny.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonmistrzgry.pun.pl www.koty-i-psy-wojna-trwa.pun.pl www.panorama.pun.pl www.dill.pun.pl www.92tzb.pun.pl